Czym jest Infinity System?

Infinity System to rewolucyjna, innowacyjna formuła, której sekret tkwi w dwóch produktach: Infinity Base oraz Infinity Top. Infinity Base to trwała baza pod hybrydę, która wyrównuje naturalną płytkę paznokcia. Jest bezpieczna dla paznokci, nie niszczy ich, nie wymaga użycia Primera. Jest przeznaczona również dla paznokci osłabionych, nierównych, słabych i przebarwionych. Jej idealna konsystencja umożliwia bardzo dokładną aplikację. Dzięki rewolucyjnej trwałości, umożliwia swobodne przedłużanie paznokci na szablonie, nawet bardzo krótkich, problematycznych i obgryzionych, a kolor utrzymuje się bez odprysków i zapowietrzeń. W połączeniu z Infinity Top jest jest odporna na pęknięcia i tworzy System dla osób, poszukujących trwałej stylizacji. Infinity Top nadaje paznokciom idealny połysk, zwłaszcza po usunięciu warstwy dyspersyjnej przy pomocy Cleanera LART. Nie posiada drażniącego, intensywnego zapachu. Doskonale zabezpiecza przed przebarwieniami, polecany do French Manicure oraz jasnych, pastelowych kolorów – Infinity Top nie żółknie. Dzięki temu jest idealny na lato. Infinity Base oraz Infinity Top wspólnie tworzą rewolucyjny, bardzo trwały system hybrydowy, który pokochają Polki!


1. Zanim rozpoczniesz pracę, pamiętaj o zdezynfekowaniu dłoni – umyj ręce, zdezynfekuj, jeżeli wykonujesz manicure klientce, pamiętaj o rękawiczkach. Bezpieczeństwo w tym przypadku jest bardzo ważne!
2. Drewnianym patyczkiem lub metalowym kopytkiem delikatnie, ale dokładnie odsuń skórki. Jeśli jest taka konieczność wytnij je za pomocą cążek.
3. Używając pilnika LART o gradacji 180/240  nadaj kształt paznokciom. Powierzchnię płytki matowimy blokiem polerskim, zwracając szczególną uwagę na okolice wałów okołopaznokciowych.
4. Powstały pył usuń szczoteczką. Paznokcie odtłuść, następnie zaaplikuj No Acid Primer LART, ale tylko w sytuacji, gdy zajdzie taka potrzeba (klientka ma trudną płytkę, która nie utrzymuje żadnej stylizacji). Pamiętaj, że Primer należy nakładać wyłącznie na naturalną płytkę, cienką warstwą, uważając, by nie dostał się na skórki. Czekamy, aż odparuje (30 sek).
5. Nałóż cienką warstwę Infinity Base/Easy Off Base by zabezpieczyć i wyrównać naturalną płytkę paznokcia i wzmocnić trwałość manicure hybrydowego – pamiętaj o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia.

*polecamy użycie Infinity Top, który wraz z Infinity Base tworzy bardzo trwały system hybrydowy

6. Utwardź w lampie UV 36W – 2 min. / LED 48W – 30 sek.
7. Zaaplikuj dwie bardzo cienkie warstwy wybranego koloru LART. Każdą z warstw utwardzaj w lampie przez 30 sekund (LED 48W). W przypadku kolorów tzw. trudnych w aplikacji (pastele, neony), może się zdarzyć, że niezbędna będzie trzecia, również bardzo cienka warstwa. Ją również po nałożeniu utwardzaj w lampie. Zaleca się, by paznokcie u kciuków utwardzać oddzielnie.
8. Nałóż cienką warstwę Infinity Top/ No Wipe Top, by nadać paznokciom piękny, długotrwały połysk i naturalny wygląd – pamiętaj o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia.


Jeżeli lakier hybrydowy Lart marszczy się lub odchodzi, to powody mogą być następujące:
• źle utwardzony produkt (za mała moc lampy lub za krótki czas utwardzania).
• za gruba warstwa lakieru na paznokciu – pamiętaj, aby każda warstwa byłą aplikowana bardzo cienko.
• „odchodzenie” produktu może być spowodowane źle zabezpieczonym wolnym brzegiem paznokcia.
• źle przygotowany paznokieć, nie odtłuszczony, nie zmatowiony również może powodować oddzielanie się manicure hybrydowego od płytki.
• należy również zwrócić uwagę, aby klientka odpowiednio trzymała rękę w lampie (nie podnosiła paznokci zbyt wysoko lub nie pomijała kciuka).

WSKAZÓWKA:
zalecane jest, aby kciuka utwardzać osobno